pierwsza polska hamownia dynamiczna

Idź do spisu treści

Menu główne

Zadanie 7

Zadania
 

Budowa stanowiska do weryfikacji koncepcji systemu, modelu obiektu oraz algorytmów sterowania lich strojenia

 

Założenia:


Celem zadania jest budowa stanowiska do demonstracji technologii, tj. do weryfikacji koncepcji systemu, modelu obiektu oraz algorytmów sterowania i ich strojenia.

Planowany rezultat zadania: s
tanowisko z aktywnym hamulcem dynamicznym i układem sterująco-pomiarowym do demonstracji technologii, tj. do weryfikacji koncepcji systemu, modelu obiektu oraz algorytmów sterowania i ich strojenia.


 

Rezultaty:


Data rozpoczęcia zadania wyznaczona została na 01.12.2012

Budowę stanowiska rozpoczęto od stworzenia koncepcji mechanicznej z uwzględnieniem uwarunkowań lokalowych.
Do budowy stanowiska do weryfikacji koncepcji systemu dobrano :
-
silnik indukcyjny
-
silnik spalinowy
- falownik
-
momentomierz
spełniające założenia przestawione w raporcie

System informatyczny opiera się na dwóch komputerach klasy PC: pierwszy działa jako układ regulacji i monitorowania stanowiska, drugi pełni rolę interfejsu użytkownika i jednostki zarządzającej.
K
omputery zamontowane zostały w mobilnej szafie serwerowej wraz ze zmodyfikowanym, na cele hamowni dynamicznej pulpitem ATMX2011, który pełni funkcję zadajnika i dodatkowego układu wyświetlającego dane.
KLIKNIJ NA OBRAZEK ABY POWIĘKSZYĆ

 
 
 
 

Powyższa konstrukcja tworzy pulpit operatorski, dodatkowo doposażony w 23 calowy ekran dotykowy, który jest podstawowym elementem interfejsu użytkownika i służy prezentacji i zadawania  danych.
Na potrzeby zarządzania stanowiskiem hamowni dynamicznej stworzono oprogramowanie z interfejsem graficznym o nazwie Parm, w którym zastosowano, unikalne w systemach automatyki, metody prezentacji i wprowadzania danych.

W skład pakietu wchodzą aplikacje takie jak ParmUDPMonitor do nadzorowania i dekodowania ruchu na magistralach cyfrowych oraz ParmSim, który symuluje zachowanie aplikacji czasu rzeczywistego bądź obiektu.Data zakończenia zadania planowana
jest na 31.05.2014
Rzeczywistą datą zakończenia reallizacji zadania był 30.09.2014


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego